"Enter"a basıp içeriğe geçin

Çözüm üretemeyen operatör Turkcell

Yurt dışına çıkmadan önce GSM operatörlerine bir göz atayım dedim ve içlerinden Turkcell de sıkıntı yaşamayacağımı düşünerek tercihimi bu yönde yaptım. 32 TL  sim kart / hat bedeli ödeyerek faturasız bir hat aldım. Aslında düşüncem farklı bir operatörde var olan hattımı Turkcell’e taşımaktı. Ama yinede emin olamadım ve deneme amaçlı böyle bir seçim yaptım.

Aldığım sim kartı yurt dışına gideceğim gün deneme amaçlı telefonuma taktığımda, sim kartı telefonumun görmediğini fark ettim. Müşteri hizmetlerini aradığımda iletişim merkezi ile bu sorunu çözebileceğimi söylediler ve bende pazar günü açık olan bir iletişim merkezi buldum ve soluğu orada aldım.

Asıl ilginç olan kısım burada başlıyor. İletişim merkezine gittiğimde derdimi anlattım ve farklı bir telefonda hattın denenmesi gerektiğini ilettim. Fakat Turkcell’e ait olan iletişim merkezi, elinde micro sim kartı deneyebileceği bir telefonun olmadığını ve yardımcı olamayacaklarını söylediler. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım ve derdimi anlatmaya tekrar başladım. Konuşmalarım içinde yurt dışı kelimesini duyan temsilci beni hemen yurt dışı birimine aktardı. Derdimi bir kez daha anlatmaya başladım bu seferde yurt dışı temsilcisi sorunun kendisiyle çözülmeyeceğini söyleyerek bir kez daha yurt içi işlemlerine aktardı 🙂 . Ben yine baştan anlatmaya başladım tabi.

En son konuştuğum müşteri temsilcisinin ilginç fikirleri karşısında şaşırıp kaldım. Çözüm önerisi sim kartı Turkcell iletişim merkezi dışında herhangi telefon satan dükkanlarda gidip deneme yapmam gerektiğiydi. Durum ancak bu kadar komik olabilirdi ve Turkcell bu kadar çözümsüz kalabilirdi.

Tek çözüm yolunun sim kartı aldığım yerden değiştirmem gerektiğini savundular.  Tabi bu imkansızdı çünkü aldığım yer günün pazar olması nedeniyle kapalıydı ve ben gece yurt dışı yolcusuydum.

Günün sonunda

– elimde 32 TL ücret ödeyerek aldığım çalışmayan ve hiç aktif olmamış bir hat

– 30 dk civarında müşteri hizmetleri ile görüşüp ilginç fikirleri karşısında artan sinir katsayılarım

– Verdiği hattı bozuk olduğu için tekrar 16 TL  ödeme yapmak zorunda kaldığım bir operatöre muhtaç kalmam

– İlk defa Turkcell’e bu şekilde tanışmam ve 3 hafta sonra kartı kırıp Turkcell avlusuna bırakmanın mutluluğunu yaşama hayali var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir