"Enter"a basıp içeriğe geçin

Google Chrome Anket Dolandırıcılığı

google-fixes-15-security-bugs-in-chrome-awards-26-000-to-researchers-504764-2 Son zamanlarda chrome üzerinden gelen anket dolandırıcılığında artış oldu. Yine her zamanki gibi bedava ya da yüksek oranlardaki indirimli ürünlerle İnternet kullanıcılarını kendilerine çekmeye çalışıyorlar.

İnandırıcılığı arttırmak adına ilk önce chrome kullanımına dair bir kaç soru karşımıza çıkıyor. Anketteki sorulara cevap verip ilerlediğimizde karşımıza aşağıdaki gibi veya benzer bir ekran çıkıyor ;

choromeAnket

Bu ekrandan sonra kazandığımız ödül sevinci ile bizden ürünü alabilmek adına adres ve kredi kartı gibi ödeme bilgileri isteniyor. Eğer bu aşamada bile bilgilerimizi göndermezsek herhangi bir sorun yok demektir.

Bu tür durumlara düşmemek için bedava ürün vereceğini söyleyen, durduk yere hediye veren ve yüksek oranda indirim uygulayan sitelere dikkat etmek gerekir. Çünkü bu tür yaklaşımlar dolandırıcıların kullanıcı çekme yöntemidir.

5 Yorum

 1. İkbal
  İkbal 17 Nisan 2018

  Selamlar ben bu anketi doldurdum ve bilgilerimide verdim sorun olurmu 1 dolar çekildi nasıl bir sorun olur

 2. MEHMET TÜRK
  MEHMET TÜRK 28 Ocak 2019

  Bunu durdurun artık

  • Zafer
   Zafer 28 Ocak 2019

   Bu tür oyunlara gelmemek için bilinçli kullanıcılar olmamız gerek.

 3. Demet zaferoğlu
  Demet zaferoğlu 21 Mart 2019

  Sadece anketi doldurdum sonra şüpheli geldi ekranı kapattım tlf faturasına anketi doldursanız bile yüksek ücret yansıyor diye bir yerde okudum doğrumuddur sizce?????

  • Zafer
   Zafer 22 Mart 2019

   Sadece anketi doldurduysanız herhangi bir bilgi vermediğiniz için bir şey olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir