"Enter"a basıp içeriğe geçin

Geri dönüşü olmayan işlemlere dikkat !

Bugün işim MTV ( Motorlu Taşıtlar Vergisi ) vergisi Garanti Bankasına düştü. Fakat işlem süreçleri ilk defa Garanti Bankasına yakışmayacak şekilde gerçekleşti.

MTV vergisi ödeme işlemini internet şubesi üzerinden gerçekleştirdim. Ancak bu şekilde MTV ödemelerinde taksit imkanından yararlanamıyormuşum. Bunun üzerine bu işlemi iptal ettirmek için internet şubesinde bir link aradım ve doğal olarak bulamadım 🙂 . Çünkü genelde bütün bankaların ortak görüşü ” bir işlemi kullanıcıya çok basit şekilde  yaptır ama bu işlemin geri dönüşünü yapamaması için onu zorla ” şeklindedir.

İptal işlemini gerçekleştirmek üzere alo garantiden yardım istedim ikinci adım olarak aldığım cevap ise şubeden bu işi çözebileceğim yönünde oldu.

3. aşamada ise şubeyi aradım ama değişen bir sonuç olmadı. İptali vergi dairesinden yapabileceğimi ve vergi dairesine dekont ile gitmem gerektiği cevabını aldım. Peki dedim dekontu nasıl alabilirim 🙂 hımm sanırım bu işleme ait dekontu alamazsınız dediler. Peki vergi dairesine ücretimi ödediğime dair nasıl beyanda bulunabilirim dedim cevapları ise biz ne yapabiliriz oldu 🙂 .

Hala komedi gibi geliyor. İşlemi internet şubesinden yapıyorum fakat bunu ne internet şubesinden iptal ettirebiliyorum, ne alo garantiden iptal ettirebiliyorum , ne şubeden iptal ettirebiliyorum ne de vergi dairesinden, bu işin içinden nasıl çıkılır bilmiyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir