"Enter"a basıp içeriğe geçin

Çocuğunuza sınır koyma

cocugunuzasinirkoymaBizler için en değerli varlıklar çocuklarımız diyebiliriz. Doğdukları andan günümüze kadar sürekli nasıl değiştiklerini izliyor neler yapabileceklerine hayretler ediyoruz.

Çocuklarımız doğa gereği sürekli değişim halindeler ve bizlerde büyümelerini büyük sabırsızlıkla bekliyoruz. Tabi bir yere kadar 🙂

Yaramazlık dönemleri başladığında artık işler değişmeye başlıyoruz. Gülerek izlediğimiz veya oyun oynadığımız dönemler yerini peşinden koşmalara, ısrarla uygun olmayan davranışlar sergilemeye ya da en önemlisi ağlayarak istediğini yaptırma metotlarına geliyor.

İlk başlarda onları üzmemek adına alttan almaya ve kırıcı olmamı tercih ediyoruz. Ancak bu durum içinden çıkılmaz bir hale geldiğinde nasıl davranacağımıza karar veremiyoruz.

İşte bu noktada “Çocuğunuza sınır koyma” devreye giriyor. Oldukça akıcı ve basit bir dille kaleme alınmış bu kitap davranışlarımıza yön verecek cinsten. Kitap bölümler halinde çocuklarımız ve bizim aramızda yaşanacak veya yaşanan olayları anlatıyor. En güzeli bol bol örnekler ve çocuklarla yaşanan diyaloglar dile getiriliyor. Bu kitaptan sonra artık çocuğunuzla aranızda karşılıklı anlaşmalar ve sorumluluklar ortaya çıkıyor.

Kitabın ikinci serisi de ilkine çok yakın gibi. İlkini okuduktan sonra ikincisi sanki tekrar gibi geliyor. Ben seriyi gayet başarılı buldum ve her anne babanın okumasını tavsiye ediyorum. Çünkü doğru bildiklerimiz bazen gerçekten de doğru olmayabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir