"Enter"a basıp içeriğe geçin

Medya beynimizi uyuşturuyor!

medyaBir kaç yıl önce uyuşturucu sebebiyle ceza evine giren bir müzisyenin şimdilerde halk kahramanı gibi medyada haberleri yapılıyor. Herkes tahmin etmiştir şimdiden kim olduğunu.

Maalesef ülkemizdeki medyanın tutumu paradan yana. İster uyuşturucu kullan istersen adam öldür bu medya sayesinde hiç olmadığınız kadar kahraman olursunuz.

  Son günlerde yaşadığımız durum da bunun bir örneği. İşlemiş olduğu suçun cezası hiçe sayılarak ekranlarda manşet olan bu kişi bir kaç hafta daha haberlerin ilk sıralarından düşmeyecek. Halbuki temsil ettiği mevki ve işlediği suç düşünüldüğünde, hitap ettiği kesimlere örnek olmaması adına ekranlara bile getirilmemesi gerekirken durum tam tersine dönebiliyor.

Eğer bu yalancı medyanın bizi uyuşturmasına izin verirsek,  uyuşturucu gibi üst seviyede kötü bir tercihin aslında çokta kötü olmadığını kanaatine varabiliriz. Zamanla her şeyi unutur ve hiç olmamış gibi davranırız.

Birde medyada arka plandaki haberlere bakın. Bu haberlerde parklarda, yol kenarlarında ve terk edilmiş alanlarda uyuşturucu ve türevini kullanan gençlerin ne kadar itici bir şekilde haberlerinin yapıldığını görürsünüz. İki haber arasındaki tek fark kişiler değil paradır.

İçinde bulunduğumuz durumu Pablo Escobar görse eminim kıskanırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir