"Enter"a basıp içeriğe geçin

Saklı Seçilmişler

Yediğiniz içtiğiniz şeylerden soğumak istediğinizde kesinlikle okumanız gereken bir kitap Saklı Seçilmişler. Gıdalar üzerinde dönen oyunların kısmen farkında olduğumuz bir dönemdeyiz. Ama bildiklerinize rağmen okuduklarınız karşısında kesinlikle şaşkınlık içinde ilerlemeye devam edeceksiniz.

Kitabın içeriği gıdalar üzerindeki oynanan oyunlardan ibaret. Tabi bunun yanında siyasi bir yaklaşımı da mevcut fakat bu kısma aldırış etmden bilmediklerinizi öğrenmekte fayda var.

 

Kitabı okumadan önce alış veriş yaparken içindekiler kısmına dikkat eder ve uygun görmediğim maddeler yer aldığında o üründen uzak durmaya çalışırdım. Ama hiç bir zaman buğdayı, şeker pancarını veya nohutu güvensiz olarak görmemiştim. Aslında bu ürünlerin de çok masum olmadıklarını anladım.

Kitabı okurken standart hayatımızda aslında sorun olmadığını düşündüğümüz çoğu gıdanın genetiğiyle oynandığını görmeye başlıyorsunuz. Bunlara yasaların nasıl izin verdiklerini hayretler içerisinde okuyup öğreniyorsunuz. İşin kötü yanı ise yaşantımızın temel parçaları olan bu gıdaları, GDO’lu olduklarını bilmenize rağmen alternatifi olmadığından dolayı tüketmeye mecbur bırakılıyorsunuz.

Herşeyin ötesinde gıdalar üzerinde birde küresel bir sistemin olduğundan bahsedilmekte. Aslında tüm bu oyunların bir amacı ve bu uğurda yapılan düzenlemelere kimlerin eşlik ettiği dile getirilmekte. Bilim kurgu havasında bu detayları okurken, gerçek olmamasına inanmak ister gibi devam ediyorsunuz.

Çok fazla ayrıntıya girmeden kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Ama sonuçlarına katlanmanız gerekecek 🙂

Bu arada gıda üzerine https://gidadedektifi.com/ adresini takip etmenizi önerebilirim. Ayrıca Beyaz Zambaklar Ülkesinde adlı romanı da okumanızı tavsiye edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir