"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kızılcabölük ‘ e gidin

Kızılcabölük , Denizli ilinin Tavas ilçesine bağlı bir kasaba. Denizli iline ortalama uzaklığı yaklaşık 48-50 km arasında. Fakat çamlık parkından dağ yolunu tercih ederseniz bu mesafe 25 km’ ye kadar düşebilmekte.

Eğer ki doğal ortamları seviyorsanız ve yürüyüş ile aranızda iyi ise bir pazar sabahı erkenden kalkıp yola koyulmanızda fayda var 🙂

Dağ yolu yürüyüş mesafesi ortalama bir  tempo ile yaklaşık 6 saatte  katedilebiliyor. Yol boyunca karşılaşacağınız manzaralar mükemmel ama tabi tedbirli olmanız gereken durumlarda yok değil. Özellikle çoban köpeklerine karşı hazırlıklı olmalısınız. Su ihtiyacınızı ise karşılaşacağınız çeşmelerden giderebilirsiniz. Ayrıca yanınıza, yolda vereceğiniz kısa süreli molalarda enerji kazanmak amacı ile atıştırmalık birşeyler almanızda fayda var.

Yol boyunca karşılaştığım manzaralardan bir kaçı

Ve son olarak ta bu kadar yorulmuşken kendinizi ödüllendirin 🙂

4 Yorum

 1. SELDA
  SELDA 05 Mayıs 2013

  Çok güzel manzara,özellikle en son resime bayıldım:)

  • Zafer
   Zafer 06 Mayıs 2013

   Emin ol gerçekten en güzeli sonuncusuydu 🙂

 2. argun
  argun 25 Aralık 2013

  Selam.. Bu Kızılcabölük rotasının iz kaydı size varmı acaba? Yürümeyi planlıyorum mart ayında.

 3. Zafer
  Zafer 03 Ocak 2014

  Elimde bir iz kaydı yok ama yol oldukça basit , çamlık dağ yolunu takip ettiğinizde kolay bir şekilde Kızılcabölük’e varabilirsiniz. Bir iki tane yol ayrımı var bu ayrımlara googledan bakarsanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir