"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xiaomi Mi Band 2 Resetleme

Mi Band 2Günlük hayatımızın vazgeçilmez teknolojileri haline gelen akıllı bileklik ve saatler, yaşam kalitemizi artırmak adına  bizlere bir çok özellik sunmaktadırlar. Ancak bu cihazların yönetimini telefonlar kadar kolay olmadığı için bağlantı sorunları vb. nedenlerle fabrika ayarlarına dönmek gerekebilir. Bu yazımda Xiaomi Mi Band 2 resetleme yöntemini sizlerle paylaşacağım.

 Uzun süre Mi Band 2 cihazınızı kullanmadığınızda ve üstüne Mi Fit yazılımı ile eşli bir haldeyken bu yazılımı kaldırmışsanız büyük ihtimalle cihazınızı eşleştirme sorunu yaşayacaksınızdır.

Muhtemelen cihazını kullanmak istediğinizde Mi Fit yazılımınızı kurup eşleştirme işlemini başlattığınızda ya cihazınızı göremeyeceksiniz ya da fabrika ayarlarına dönmek istemenize rağmen Mi Band 2 cihazınızda çıkan sayıları uygulamaya girmenize izin vermeden hata ile karşılaşacaksınızdır.

Bu durumla karşılaştığınızda Mi hesabınıza giriş yapabiliyorsanız ve Mi Band 2 cihazınızın faturası mevcut ise Mi Turkey üzerinden durumunuzu anlatıp gerekli yardımı alabilirsiniz. Ama bu durum elbette biraz süre alacaktır.

Eğer firma ile sorun yaşarsanız haklarınız hakkında bu yazımı okuyabilirsiniz.

Daha güzel ve etkili bir yöntemi sizlere sunmak istiyorum. Kendi cihazımda da bunu test etme imkanım oldu ve başarılı bir sonuç aldım. Mi Band 2 resetleme işlemi için:

 • Store üzerinden GadgetBridge uygulamasını bulup yükleyin
 • GadgetBridge uygulaması ile Mi Band 2 cihazınız eşleşecektir
 • Sol üst menüden Hata Ayıklama bölümüne girin
 • Factory Reset butonuna tıklayarak Mi Band 2 cihazınızı resetleyebilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra artık cep telefonunuz ile Mi Band 2 cihazınız ile sorunsuz eşleşecektir. Tavsiyem ileride Mi Band cihazınızı kullanmaktan vazgeçtiğinizde ilk önce Mi Fit yazılımı üzerinden eşleştirmeyi kaldırmanız olacaktır.

3 Yorum

 1. Mesut Turan
  Mesut Turan 27 Nisan 2021

  GadgetBridge programı mi band 2 yi bulamıyor. Bu durumda ne yapmak lazım.

  • Zafer
   Zafer 30 Nisan 2021

   Defalarca denedim ama her seferinde buldu, belki farklı bir sorun vardır alternatif programlar var ise denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir