"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kilitlenen İphone ve İpad ‘i kurtarma modunda geri yükleme

iphone-ipadKimseler bizden gizli telefonumuza ya da tabletimize girmesin diye koyduğumuz şifreler bazen başa bela olabiliyor. Yanlış girilen şifreler cihazımı belirli süreler kilitli tutabiliyor. Bazen de ısrarla yanlış girmeye devam ettiğimizde kalıcı olarak cihazımız kilitlenebiliyor.

Bu gibi durumlarda cihazımı geri yüklemeden başka seçenek kalmıyor. Geri yükleme yapıldığında ise cihaz içindeki bilgiler kayboluyor.

Kurtarma modunda geri yüklemeyi aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz :

* ITunes yazılımını indirip kurun.

* Cihazınız bilgisayara bağlı ise sadece cihazınıza bağlı kablonun ucunu çıkarın diğer ucu bilgisayarınızda takılı kalsın.

ana-ekran acma-kapama

* Cihazınızın açma kapama + ana ekran tuşuna birlikte basılı tutun.

* Cihazınız kapanınca açma kapama tuşunu bırakın sadece ana ekran tuşuna basmaya devam edin.

* Bağlantı kablonuz ile bilgisayar bağlantınızı gerçekleştirin.

* Aşağıdaki ekranı görene kadar ana ekran tuşuna basılı tutun görünce bırakın.

iphoneitunes

* Son olarak İTunes yazılımızda “iTunes, kurtarma modunda bir iPhone (iPad) buldu” gibisinden çıkan mesaja tamam deyip kurtarma modunda geri yükleme işlemini başlatın.

7 Yorum

 1. Nida
  Nida 18 Aralık 2016

  merhaba benim iphon’umda son güncelleme olmadığı için restore yapamıyorum bunun bir çözümü var mıdır?

  • Zafer
   Zafer 21 Aralık 2016

   Merhaba, yukarıdaki gibi adımları takip ederek ilk önce kurtarma modunda yükleme yapıp sonra yazılım güncellemesi yapabiliyor olman lazım.

 2. zlm1907
  zlm1907 25 Aralık 2016

  merhabalar iphone parolamı üst üste yanlış girdğimden cihazım kilitlendi ve ekraanda iphone kilitli itunesten giriş yapın diyor ve itunestende aygıtımı görmüyor napabilirim bana yardımcı olurmusunuz lütfen

  • Zafer
   Zafer 11 Ocak 2017

   Merhaba, öncelikle itunes ile bağlantı yaptığınız kablonun orjinal olması gerekiyor. Aksi halde çoğunlukla bağlantıda sorun yaşıyor olacaksınız. Eğer kablonuz orjinal ise itunes sürümünü ve kablo driver’ınızı kontrol ediniz veya güncelleyiniz. Bağlantıyı gerçekleştirdikten sona ise oluşturmuş olduğunuz itunes hesabınız ile gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

 3. Elif
  Elif 17 Ocak 2017

  Zlm1907 ile ayni problemi yasiyorum verdiginiz islemleri uyguladim ancak kablom orjinal degil lutfen yardim

  • Zafer
   Zafer 17 Ocak 2017

   Merhaba, orjinal olmayan kablo ile denerken driver sorunu yaşandığından dolayı yukarıda belirttiğim adımları gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bunun için orjinal kablo ile işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir.

 4. çağla
  çağla 27 Ekim 2017

  Merhabalar telefonumda şifreyi yanlış girdim birçok kez ve ıphone etkin değil ıtunese bağlanın diyor bende içindeki fotoğraf ve rehberimin gitmesini istemiyorum yedekleme yapıp yapmadıgımı da hatırlamıyorum ıcloudumun acık olup olmadıgını yani bunları kaybetmeden açabilme şansım varmı lütfen yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir